OKI

Společnost Oki byla založena v roce 1881 v Tokiu.


Po zavedení výroby svítivých diod (LED) se stala společnost Oki největším výrobcem LED čipů na světě. Společnost se rozhodla přejít od jehličkových tiskáren k nové technologii tisku - LED, který se odlišuje od systémů s laserovým paprskem. Oproti laserovým systémům používá LED tiskárna ke „kreslení“ obrazu na světlo citlivý válec lištu osazenou LED diodami – bez pohyblivých částí. Díky spolehlivosti této části tiskáren Oki poskytuje výrobce na tuto lištu doživotní záruku.


V roce 1990 Oki představila LED technologii tisku svojí černobílou tiskárnou OL4000 na evropském trhu. V roce 1996 představila model Oki 4W, který jako jediný měl podstavu menší než A4. V roce 1998 Oki uvedla na trh svoji první barevnou tiskárnu s technologií LED a jedním průchodem papíru – OKIPAGE 8c, která se vyznačovala dvojnásobnou rychlostí tisku ve srovnání s konkurencí.


V současné době Oki každoročně uvádí na trh nové modely černobílých i barevných LED tiskáren a multifunkčních zařízení ve formátu A4 i A3. Kromě toho má v nabídce i jehličkové a termální POS tiskárny a laserové faxy.


Význačným benefitem tiskáren Oki je tříletá záruka ( po registraci na www.oki.cz )


Stránky výrobce (www.oki.cz)